Psoriáza

S konopnou masťou proti psoriáze. Týmto kožným ochorením trpí v súčasnosti dosť veľké množstvo ľudí. Príčina ochorenia do dnes nie je úplne známa. Predpokladá sa, že je to dedičné ochorenie, ktoré vzniká poruchou autoimunity. Na spustenie tohto ochorenia sa môže podieľať viacero faktorov, tými najčastejšími je to samozrejme dlhodobý stres, slabá imunita, nesprávna životospráva, hormonálne zmeny u žien, no spustenie psoriázy môžu zapríčiniť aj niektoré lieky, ktoré človek pravidelne užíva. Psoriáza sa prejavuje tmavočervenými fľakmi, ktoré častokrát svrbia a šúpu sa a častokrát aj bolia.

konope

Ale prejavy psoriázy môžu byť rôzne. Toto ochorenie môžete nájsť na celom tele, ale najčastejšie sa vyskytuje na pokožke hlavy vo vlasovej časti, na lakťoch a rukách, kolenách alebo na chrbte či bruchu. Toto ochorenie sa môže počas roka meniť, čo znamená, že v niektorých obdobiach môže byť viac výrazná ako v inom období. Niekedy sa môže úplne stratiť a potom sa znovu objaviť. Mohlo by sa povedať, že psoriáza je zápalové ochorenie, ktoré sa prejavuje tak, že telo vytvára viac a rýchlejšie kožné bunky, ako je naozaj potrebné. Preto sú častým znakom práve šupinky a svrbenie.

konope

V súčasnosti je už objavených viac možností, čo dokáže psoriázu zmierniť. Pacientom sa odporúča pobyt pri mori a aplikácia ultrafialového žiarenia. Dostupné sú aj krémy a masti, ktoré pomáhajú zmierniť symptómy ochorenia. Jednou z možností, ktorá pomáha pri liečbe a zmiernení psoriázy je aj konopná masť. Konope má protizápalové účinky, takže zmierňuje zápal, ktorý je vlastne príčinou psoriázy, a tým spôsobí aj spomalenie produkcie kožných buniek. Okrem toho upokojuje pokožku, zmierňuje svrbenie a bolesť. Konopná masť je prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadnu chémiu, ktorá by mohla podráždiť pokožku nejakou chemickou látkou a zhoršiť ochorenie.