Manžel vytvára hádky

Deň pred Vianocami rozhovor s manželom o nás ako to bude ďalej. Začal tým čo budem zajtra variť a potom to už išlo…. Zase či chrumkavý rozvod a byť s niekým iným. Pritom o rozvode hovorí vždy iba on. Slovný šalát!!! Ako som povedala niečo mierené na neho, začal hovoriť o niečom inom. Odbiehanie od témy. Deti nevediem správne, doma bordel, robí závery bez toho, aby vedel aká je realita. Že ich nevediem k upratovaniu, dostatočne ich nepotrestám, neriešim že syn rozbil hračku. Pritom vôbec nevie, čo sa doma odohráva keď je v práci. Súdi ma bez toho, aby videl realitu! Bola som baliť darčeky u mojej mamky. Aby ma doma nenačapali naše deti.

par

Mám to k nej kúsok. Problém, bola som tam veľmi dlho …. syn mi povedal, že pred nimi hovoril, že to mám u mamky radšej ako doma. Že nerešpektujem jeho výchovu, idem proti nemu. Pritom mám iba iný pohľad na výchovu. Nechcem deti mlátiť, fyzicky trestať za to, že rozbili hračku. Ako mi hovorí….Nevyhrážam sa im, že ich zavrie cez noc v komore. Tlačí na spoločné presťahovanie do väčšieho. Že nám bude všetkým lepšie. Ale on si nájde čokoľvek aj keby sme bývali inde. Neverím tomu, že by sa to zmenilo presťahovaním. Posledné 2 roky som naňho hnusná….no len už sa nedám a nemlčím!!!

 „To si mala nehodu? Si hovorila, že tam ideš na 2 hodiny! Si mala rovno povedať, že si chcete ísť s matkou niekam sadnú do krčmy.” Ale ja len bola baliť darčeky!

par

 „Tvoja matka sa nás snaží rozdeliť a darí sa jej to.“

 „Ty nechceš nikdy nič riešiť. Vždy začínam ja. Tak to uznaj.”

 „Reaguješ nie ma podráždene. Už nemôžem nič povedať.”

 „Presťahujme sa do väčšieho, urob to aspoň pre tie deti.“

Krásny slovný šalát. Preskakoval z tému na tému keď som ho konfrontovala. Zhadzovanie viny na moju rodinu. Týmto smerom sa uberal najčastejšie. Ach jo! Chcem len domácu pohodu. Strašne ma trápi, že sa stále hadame a odnáša to aj deti, neviem čo mám robiť.