O ideálnom bývaní

Bývanie podľa vlastných predstáv je určitým vytúženým cieľom mnohých jednotlivcov, ktorí sa snažia zhmotniť svoje predstavy o ideálnom bývaní do reality. Ideálne bývanie je pre každého niečo iné. Je to podobné ako s pocitom hojnosti. Niekto prežíva hojnosť po pravidelnej zdravej a výživnej večeri, niekto, ak môže zažívať teplo sálajúce z praskajúceho krbu. Iným sa zase pojem hojnosti spája s luxusným autom a exkluzívnou dovolenkou.

Máme rôzne očakávania od života, rôzne ciele, ktoré sú významné práve svojou osobitosťou a im príznačnými špecifikami. Nie všetko, po čom túžime, či už ide o ideálne bývanie alebo o vysnívanú prácu či dovolenku, vychádza z nášho srdca, z našej vnútornej pravdy, z vlastného zdroja. Mnohé predstavy o živote sú pokračovaním istých vzorcov a nastavení, ktoré sme ako isté programy prevzali od svojich rodičov, oni zase od ich rodičov a tak sa vytvorilo rodové zaťaženie, ktoré nemusí byť vo všetkých smeroch pre každého člena rodiny výhradne pozitívne. Niekomu vyhovuje niečo úplne iné, ako je tradované v danej rodine.

štýlový dom snov

Ale poďme späť k ideálnemu bývaniu. Čoraz viac uvedomelých mladých rodín odchádza na vidiek, kde obývajú nové či staré domy, prípadne mobilné domy, o ktorých sa dnes už vie, že sa v nich dá kvalitne bývať po celý rok. Ich motiváciou je prepojenie sa s prírodou, vnímanie prebiehajúcich prírodných cyklov na dennej báze, ktoré je tak naplňujúce a v konečnom dôsledku aj uzdravujúce. Takýmto spôsobom vytvárajú a zabezpečujú dospelí vhodné podmienky pre rast a vývoj ich detí, pre ktorých manifestáciou myšlienky vytvárajú krásnu a bezpečnú budúcnosť plnú radosti a tvorivosti.

priestranný dom v prírode

V prírodnom prostredí si môžu deti vyskúšať hru s pieskom, hlinou, blatom, snehom, užiť si naplno letný dážď, skákať v jesenných mlákach a užívať si prúdenie života, ako sa dá. Zvážte aj vy vaše možnosti a rozhodnite sa pre ideálne bývanie šité na mieru práve pre vás.