Drevené reštauračné stoly – je to správny typ pre každý podnik?

Drevo je univerzálny a nadčasový materiál, ktorý si nájde miesto takmer v každom interiéri. V súčasnosti je na trhu k dispozícii mnoho verzií drevených stolov, takže môžeme ľahko zladiť správny kus nábytku s interiérom nášho podniku. Je však tento materiál vhodný do každého interiéru? Aké sú výhody drevených stolov? Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Výhody drevených stolov

Drevo je predovšetkým pôvabný materiál, ktorý pomáha vytvárať útulnú a teplú domácu atmosféru. Pomôže vašim hosťom cítiť sa vo vašej reštaurácii príjemne a pohodlne. Drevo je tiež symbolom trvanlivosti a robustnosti – jeho použitie v podniku môže vzbudiť dôveru potenciálnych zákazníkov. Kvalitný drevený nábytok nielen skvele vyzerá, ale aj sa ľahko udržiava v čistote (ak je správne ošetrený). Stoly z tohto materiálu sa hodia prakticky do každého podniku a svoje využitie nájdu aj v reštauráciách so záhradami alebo terasami. Drevo vytvorí nádhernú a jedinečnú atmosféru a zároveň zdôrazní blízkosť prírody – https://alponabytok.sk/35-restauracne-stoly.

dřevěné stoly

Kedy je drevo najlepšie?

Napriek svojej univerzálnosti sa drevené stoly najlepšie hodia do boho, rustikálneho alebo vintage štýlu. Ide o spôsob zariaďovania izieb, ktorý pripomína vidiecke chalupy a vyznačuje sa celkovým „návratom do minulosti“. Drevo je v tomto trende jednoznačným základom. Každá prevádzka, ktorá má byť udržiavaná v podobnej atmosfére, by mala byť nevyhnutne vybavená drevenými stolmi. Tento typ nábytku však rovnako dobre funguje aj v klasickom štýle. Na druhej strane, drevená stolová doska na kovových nohách bude ideálnou voľbou pre interiér v loftovom štýle. Ak plánujete škandinávsky interiér, možno vás bude lákať aj výber drevených stolov, pretože tento štýl si zakladá predovšetkým na prírodných materiáloch.

Glamour a drevo

Glamour je vlastne jediným interiérovým štýlom, v ktorom možno spochybniť použitie drevených stolov. Tento štýl sa vyznačuje pôvabom a bohatými doplnkami, preto sa drevený stôl môže niekomu zdať ako zlý nápad. Nič nemôže byť ďalej od pravdy! Reštaurácie s podobným štýlom si určite môžu vybrať drevené stoly s krásnymi vyrezávanými nohami, ktoré určite dodajú interiéru charakter. Okrem toho môže byť drevo natreté napríklad bielou alebo čiernou farbou, čo určite zapadne do štýlu glamour.

K dispozícii je široká škála modelov a variantov drevených stolov. Tento typ nábytku je vďaka svojim rôznym vyhotoveniam vhodný do každého podniku, či už ide o veľmi elegantnú reštauráciu, vidiecku krčmu alebo záhradnú terasu. Široká ponuka vám umožní vybrať si ideálny model pre vašu prevádzku. Vzhľadom na výhody drevených stolov sa určite oplatí nechať sa zlákať na tento typ riešenia. Pozrite si dostupný sortiment a vyberte si dokonalé stoly pre svoje priestory ešte dnes.