Koľko stojí SEO?

Premýšľate nad optimalizáciou svojich webových stránok? V tom prípade, vás určite bude zaujímať i cena SEO. Presné čísla vám nepovie nikto, preto sa vám pokúsim ceny týchto služieb aspoň trošku priblížiť.Človek v hnedej bunde so symbolmi okolo neho.jpg

Prečo sa neviete dopátrať konkrétnych cien
Začnem tým, prečo sa len veľmi ťažko dostanete ku konkrétnym cenám SEO optimalizácie. Ak si kliknete na stránku niektorej z agentúr a kliknete na podstránku „cenník“, tak sa vám zobrazí formulár na odoslanie. Väčšinou nájdete informáciu, že vám daná agentúra vypracuje ponuku na mieru. Mnohí ľudia takýto “cenník“, vnímajú ako podvod. Veď keď niekto neuvádza presnú cenu, tak ma môže veľmi ľahko obalamutiť.

V prípade SEO optimalizácie, sa však na celú vec musíte pozerať trochu inak. V prvom rade ide o službu. Ak by ste si objednali robotníkov na zateplenie strechy, taktiež by sa museli prísť na váš dom pozrieť alebo by ste im museli aspoň povedať, ako veľká vaša strecha je, alebo to, v akom stave sa nachádza. Ide totiž o to, že rozdielne práce, potrebujú rozdielny čas na realizáciu a aj samotná práca bude rozdielna. To isté platí aj pri SEO. Je rozdiel, aj budete chcieť iba navrhnúť kľúčové slová, napísať PR články alebo vytvárať spätné odkazy.Slová súvisiace so SEO na bielom podklade.png

Cena sa taktiež odvíja od toho, ako dlho vám bude daná agentúra optimalizáciu prevádzať. Mesiac bude lacnejší, rok drahší, no ak by ste si konečnú cenu vydelili, tak zistíte, že vlastne za mesiac zaplatíte menej. Je to normálne. Ak si objednáte viac tehál, dostanete mini zľavu na každú z nich a v konečnom dôsledku ušetríte.

Ak teda chcete zistiť, koľko tak SEO bude stáť vás, určite vyplňte spomínaný formulár alebo oslovte agentúry priamo. Vypracovanie pracovnej ponuky je, aspoň vo väčšine prípadov, zadarmo. Preto nemáte čo stratiť. Najlepšie je, ak si ponuku necháte vypracovať na viacerých miestach a rozhodnete sa pre tú najvýhodnejšiu.