Ako si poradiť s nepríjemnosťami v začiatkoch ketónovej diéty

Ketodiet Prodietix alebo proteínová diéta prináša človeku mnohé zdravotné pozitíva. O tom snáď netreba pochybovať ani diskutovať. Najčastejším problémom, čo sa však stáva pri akejkoľvek zmene životného štýlu, je začať a zotrvať. V prvej fáze ketónovej diéty, sa môžete stretnúť s viacerými zdravotnými komplikáciami, konkrétne s tráviacimi ťažkosťami, ktoré však nehovoria o vašom zhoršujúcom sa zdravotnom stave, ale o tom, že vo vašom organizme dochádza k určitým – pozitívnym zmenám. Pozrieme sa na príčiny a riešenia troch najčastejších tráviacich ťažkostí.
Žena v džínsoch s odhalením štíhlym bruchom

  1. Zápcha

Ide asi o jeden z najčastejších javov v začiatkoch diéty. Dôvodom býva hlavne znížený príjem vlákniny. Tá sa totiž nachádza najmä v celozrnnom pečive, respektíve v celozrnnej múke ako takej. No a tieto potraviny sú prísne zakázané.
Vlákninu môžete telu dodať viacerými spôsobmi. Asi najrýchlejším a najefektívnejším riešením, sú výživové doplnky. Nejde o žiadnu chémiu, ale čistú vlákninu v prášku. Tú si môžete dodávať do vašich pokrmov. Isté percentná dostanete do tela aj konzumáciou povolenej zeleniny a hlavne pitím dostatku tekutín. Ak by vaše problémy neprestali ani po týždni, nemajte strach siahnuť po malej pomoci vo forme preháňadla.

  1. Hnačka

Hnačka je úplne normálnym prejavom organizmu na zmenu stravy. Ak teda zo svojho jedálnička vylúčite všetky sacharidy i tuky a prejdete na čisto bielkovinovú potravu, nejde o nič zvláštne. Pomôcť si môžete hlavne liekmi a jej zastavenie ( napríklad dobre známa smecta). Hnačka však zvykne zmiznúť aj sama, a to v momente, keď si vaše trávenie na novú stravu dostatočne zvykne.Žena v čipkovanom body drží pred svojim bruchom červenú ružu

  1. Bolesti brucha

Trápiť vás môžu aj bolesti brucha. V prvom rade treba zistiť, čo je príčinou. Teda či ide o zápchu alebo skôr riedku stolicu. Pomôže vám taktiež pohyb, dostatočný prísun tekutín a jemné masírovanie brucha.