Proteínové diéty a ich efektivita

Pokiaľ ste sa rozhodli zhodiť pár kíl alebo priamo zatočiť s nadváhou, iste ste prehľadali celý internet a našli veľa typov, návodov, jedálničkov a diét. V tomto článku sa však zameriame na jednu z tých najznámejších a najoverenejších. Je ňou keto dieta .
Oproti množstvu relatívne nových neznámych výmyslov sa líši tým, že si nevyžaduje hladovku a takisto sa nezaoberá výpočtom kalórií, jej princíp je prakticky jednoduchý a logický. Požaduje predovšetkým znížený príjem cukrov, respektíve sacharidov a hlavným zdrojom v podobe živín sú potrebné bielkoviny (proteíny).

měření obezity

Proteínové diéty a otázka efektivity
Týmto princípom sa postupne dosiahne zmena metabolizmu a tým aj našich stravovacích návykov, pričom nevravíme iba o akomsi krátkodobom trende s minimálnym efektom, ale o nastavení nášho tela na tento nový spôsob stravovania, ktorému sa dokážeme úprimne prispôsobiť a nasledovať ho bez nejakých fatálnych obmedzení či nebezpečnej straty energie. Naopak s proteínmi bude náš organizmus výkonnejší, čo zároveň platí o skvalitnenom metabolizme, a teda efektívnejšom spaľovaní prebytočných tukov v tele. Výrazne však budeme musieť obmedziť cukry a sacharidy.

Takýmto spôsobom výsledky na seba nenechajú dlho čakať, no treba sa držať stanoveného plánu, ktorý vám spolu so stravou dnes môžu poskytnúť takisto spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predajom špeciálnych proteínových jedál, a to i formou internetových stránok. Výsledkom bude úbytok nadbytočných tukov z tela, čo sa odzrkadlí tiež na vizuálnej stránke, respektíve na Vašej postave, pričom svalová hmota zostáva zachovaná.

kalorie

Stravovanie bude predstavovať pravidelné intervaly (5 x denne) vo forme doporučených, čiže proteínových pokrmov. V tomto prípade tak nevravíme o vašej snahe počítať kalórie a nevravíme tak ani o hladovaní, nervozite a v konečnom dôsledku ani o známom jo-jo efekte.