Ketónová diéta – ako prekonať neprekonateľnú chuť na sladké v je začiatkoch

Ketodiet absolvovala moja kamarátka, potom moja sestra a mama, no a nakoniec som nevydržala ani ja a pustila sa do chudnutie spolu s nimi. No, vlastne až po nich, takže som to mala o čosi jednoduchšie, keďže som vedela, čo asi ma čaká. Na druhej strane mi ani všetky informácie, ktoré som od nich mala, navyše som niečo s nimi prežila aj na vlastnej koži, nepomohli dostatočne prekonať chuť na sladké v prvej fáze diéty. Priznávam, začínala som na trikrát. Prvé dva razy som totiž nevydržala a zhrešila. Teraz však už viem, ako takéto chúťky úspešne prekonať, takže si nechajte poradiť. Uvidíte, že to naozaj pomáha.
Dve modré misky s tekutou stravou a bylinkami

  1. Jedzte veľa a pravidelne

Ketónová diéta nie je o tom, že nejete. Jesť musíte tie správne jedlá. Základom, a na to vás upozorní každý, kto diétu absolvoval alebo ju predáva, je to, že musíte jesť pravidelne a hlavne dostatočné množstvo jedla. Hlad prekonáte najmä pomocou povolenej zeleniny, ktorej môžete jesť v podstate toľko, koľko chcete.

  1. Zamestnajte sa

Nehovorím o zamestnaní, v ktorom máte zarábať peniaze, ale o tom, že musíte zamestnať svoju hlavu. Ak po práci prídete domov a ľahnete na gauč, verte, že ten šialený pocit na sladké, neprekonáte ani za nič. Venujte sa športu, choďte von s kamarátkou, čítajte alebo štrikujte. Jednoducho neseďte a nemyslite na jedlo.

  1. Zhrešenie – nezhrešenie

Mne osobne veľmi pomohli umelé sladidlá. Ani s nimi by ste to nemali preháňať, no decko light koly vás nezabije. Po chvíľke pochopíte, že chuť na sladké nie je reálna. Je len vo vašej hlave.
Žena spí zakrytá bielym paplónom v posteli

  1. Doprajte si dostatok spánku

Keď spíte, nejete a na jedlo ani nemáte chuť. Preto sa snažte, a to hlavne v prvých dňoch, spať o čosi viac ako inokedy. V noci by to malo byť minimálne osem hodín. Taktiež krátke zdriemnutie po obede, nie je na škodu. Dostatok spánku vám navyše pomôže aj v tom, aby ste neboli nervózni a mali dostatok energie.