Za aký čas očakávať prvé výsledky bielkovinovej diéty

Mnoho ľudí, ktorí sa pustia do ketodiety, nevedia po akej presnej dobe, môžu očakávať prvé výsledky. Poviem vám jedno. Nanešťastie na to neexistuje konkrétne odpoveď ani nejaká presná tabuľka. U každého je to úplne iné a individuálne. O čase, po ktorom môžete očakávať viditeľné výsledky na svojom tele aj zdravý, však závisí hlavne od vás.Žena v oranžovom svetri sedí na kresle a píše do diára s kalendárom.jpg

Metabolizmus dokáže byť sviňa

Prvým základným faktorom, ktorý vplýva na čas, za ktorý sa dostavia výsledky ketónovej diéty, je váš metabolizmus. Niekto ho má rýchlejší a niekto naopak, veľmi pomalý. Bohužiaľ to býva tak, že väčšina ľudí, ktorí trpia nadváhou, patria do skupiny osôb s pomalším metabolizmom. Ako zistiť, ako funguje ten váš metabolizmus? Musíte sa pozorovať.

Dodržiavanie režimu

Ketónová diéta síce patrí medzi tie, ktoré vás neutrápia hladom, no na druhej strane je extrémne prísna. Viem o čom hovorím. Môj prvý pokus skončil absolútnym fiaskom, pretože som nedodržiavala počet jedál za deň. Ak teda chcete na sebe pozorovať čo najlepšie výsledky, a to v čo najkratšom čase, musíte byť na seba extrémne prísni. Extrémne prísni znamená, že do úvahy neprichádza ani jedno jediné, malinké zlyhanie a zhrešenie. Dodržujte počet jedál, časy a ďalšie úpravy vo vašom stravovaní.

O čo vám ide

Rýchlosť vášho úspechu spočíva aj v tom, čo presne od diéty očakávate. Niekto potrebuje schudnúť naozaj rapídne, niekto svoju postavu len vyladiť a niekto nechce chudnúť vôbec, ale napríklad, upraviť svoj cholesterol. Čas, ktorý budete potrebovať, závisí vždy od toho, ako veľký skok musíte urobiť. Trak napríklad, ak chcete schudnúť zo sto na šesťdesiat kilogramov, bude to trvať určite dlhšie, ako keď chcete schudnúť iba päť kilogramov.Žena v bielych bikinách kráča po pieskovej púšti.jpg

Podobné je to aj v prípade, keď chcete upraviť svoj zdravotný stav. Ak máte napríklad vysoká cholesterol, no výsledky ukazujú len mierne zvýšenie, bude to omnoho ľahšie i kratšie, ak vám hrozí akútny infarkt a beriete lieky.