Recyklované obálky šetria životné prostredie a poslúžia rovnako dobre ako ostatné

Počas pandémie, ktorá nás všetkých zatvorila na dlhý čas doma a ani do obchodov nebolo možné chodiť, začal sa do popredia dostávať online predaj a doručovanie kuriérmi. Všetko, čo sme si objednali, predajca zabalil a kuriéri nám to doniesli až priamo k dverám bytov. Plastové obálky tak začali byť veľmi vyhľadávané.

Biela farba je klasika

K životu toho potrebujeme dosť veľa a pestrých vecí, potravín, oblečenia, drogérie či kozmetiky, ale aj spotrebný tovar a podobne, preto aj zásielky bývajú balené do rozličných typov obálok či a tie rozmernejšie aj do kartónových škatúľ. Kvalita uzatvorenia je však pri všetkých dôležitá, pretože ich obsah musí byť dobre uložený a chránený pred možným poškodením.

Plast ako materiál je nepremokavý, teda bráni prieniku vlhkosti, je dosť pevný, aby vydržal aj nie práve šetrné zaobchádzanie, je vyrobený vo viacerých veľkostiach, takže plastová obálka pojme aj menšie textilné výrobky, uzatváranie je takisto vymyslené tak, aby sa predmety z vnútra nevysypali a nestratili a aby sa zabránilo vniknutiu drobného hmyzu či nečistôt. Na to je každá obálka vybavená lepiacim pásikom, niektoré majú aj ucho pre lepšie uchopenie a vyrábajú sa z rôznych hrúbok plastu, 50,60,70 a 90 mikrometrov.

Knihy, časopisy, dokumenty, kozmetické výrobky, šperky, drobné súčiastky či menšie druhy ošatenia, to všetko je možné do týchto obálok vložiť a poslať. Vonkajšia farba je tradične biela, ale vnútorná strana obálky je čierna, aby nebolo vidieť charakter zásielky. Okrem bielej môžu byť aj pekné farebné, ružové, zelené, modré, žlté, potešia oko a kvalitou sa nijako nelíšia od ostatných typov.

Fotografie v obálke zostanú nepoškodené

Najnovšie sú na trhu aj obálky recyklované, šetriace životné prostredie, pre častejšie posielanie zásielok sa dajú kúpiť obálky v baleniach po 10, 50, 100 kusov, a tie sú aj finančne výhodnejšie. Vyhnúť sa objemným škatuliam môžete v prípade, ak tovar, ktorý máte v pláne poslať, sa do plastovej obálky zmestí, bude tam dobre chránený a k adresátovi si nájde https://www.krizovkarskyslovnik.sk/index.php%3Flegenda%3Dn%25C3%25A1jde%2Bpo%2Bmadarsky cestu nepoškodený a v celku.