Keto dieta – naštartovanie efektívneho chudnutia

Dali ste sa na chudnutie, ale zatiaľ sa vám nedarí?Nie je divu, pretože ide o proces, ktorý nebýva veľmi jednoduchý najmä v prípade ak trpíte nadváhou či obezitou. V takom prípade je úspechom a motiváciou aj pá kilogramov dole a keď váha dlhodobo neklesá, tak aj samotné úkony vedúce k poklesu váhy prestanú baviť.

cuketa

Na vine môže byť mnoho okolností a najčastejším problémom je nesprávny spôsob stravovania.Často chudnúci siahajú po diétach, ktoré doslova nútia hladovať a prichádzajú tak i o podstatnú časť dôležitých živín, ktoré vaše telo potrebuje. A tiež po ukončení takej diéty pokles váhy dlho nevydrží a naberiete stratené kilá zas spať a ešte s nejakým bonusom navyše.
Ak chcete úspešne a hlavne trvale chudnúť, tak veľký úspech má keto dieta.

V čom jej úspech spočíva?

Úspech tohto spôsobu stravovania spočíva v úprave jedálničku tak, že začnete prijímať vyšší počet bielkovín a znížite počet cukrov, tukov a sacharidov.
Znížením tukov, cukrov a bielkovín dochádza k tomu, že telo začne pracovať na vlastných tukových zásobách, ktoré je potrebné odstrániť, aby nastal pokles váhy, ale svalová hmota zostala celá.

Na zachovaní svalovej hmoty zase pracuje zvýšený prísun bielkovín.
Pokiaľ chcete zmeniť spôsob stravovania a nasadiť zmienenú diétu, tak je potrebné zamerať sa na potraviny s vysokým obsahom bielkovín ako sú tvaroh, vajcia, mäso, syry, mlieko, jogurty, ryby a podobne.
Častým a veľmi obľúbeným pomocníkom sú rôzne proteínové nápoje a hotové jedlá či polotovary, ktoré vám uľahčia toto stravovanie.Sú pripravené práve na základe proteínovej diéty a vy si tak nemusíte robiť starosti s tým, či postupujete pri príprave jedla správne.

vajíčko

K chudnutiu patrí samozrejme i pohyb a v kombinácii s proteínovou diétou a dodržovaným pitným režimom dosiahnete skvelé výsledky veľmi rýchlo a udržíte si svoju váhu aj pri prechode na racionálnu stravu.