Dvere už nemusia byť len otváravé, v trende sú posuvné dvere

Moderná doba si vyžaduje aj moderné zariadenia a vybavenia v budovách a novostavbách. Menia sa materiály, ktoré sa na výrobu jednotlivých súčastí stavieb využívajú a takisto ich dizajny prechádzajú vývojom. Vidieť to môžeme napríklad na dverách, keď doposiaľ sme všade navrhovali otváravé krídla dverí, dnes však aj tento segment prechádza zmenou a do popredia sa dostávajú sklenené posuvné dvere.

biele dver

Nedá sa povedať, že by otváravé dvere neplnili svoju funkciu, no predsa len si vyžadujú napríklad viac priestoru kvôli šírke krídla, oproti tomu posuvné dvere sa otvárajú odsunutím smerom do strany, takže aj v stiesnených priestoroch je možné ich použitie. A keďže sa v dnešných bytoch nájdu sklenene dvere posuvne https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ menšie miestnosti, kde potrebujeme šetriť miestom, tak je tento spôsob otvárania viac ako vítaný. Krídla dverí môžu byť zavesené na koľajničkách alebo môžu mať bočné púzdro.

dvere otvorené

Okrem funkcie, ktorú dvere spĺňajú, sa stali aj dizajnovým doplnkom v interiéri pri správne zvolenom prevedení a štýle či použití materiálu. Krídla totiž môžu byť plné, ale aj sklenené. A práve sklo je materiál, ktorý umožní prechod svetla a teda aj v tmavších priestoroch tak zabezpečí dostatok svetla a dokáže ich aj opticky zväčšiť. Sklá sa používajú bezpečnostné kalené, takže o bezpečnosť pri ich používaní nemusíte mať obavu. Farebné prevedenie sklenených dverí môže byť číre, matné, pieskované alebo vzorované, pri ktorých si ich vzor môže navrhnúť každý zákazník podľa vlastného vkusu. Vzory či motívy sa na sklo dajú vytvoriť pieskovaním, priamo tlačou na sklo alebo nalepením grafickej fólie.

Posuvné dvere v sklenenej úprave sú perfektným doplnkom, ktorý dodá každému interiéru požadovaný šmrnc a zároveň miestnosť presvetlí. Nie je to cenovo veľmi náročná úprava, ale jej výsledok ovplyvní celý priestor a zmení ho na moderný a štýlový.