Cvičenie na každý deň

Cvičenie nemusí byť iba úmorným skákaním alebo trávením dlhých hodín v telocvični či fitnescentre. Môže to byť aj čas ktorý venujeme sebe a niečomu príjemnému. Počas cvičenia nielen naťahujeme šľachy či posilňujeme svaly. Správne návyky a pravidelnosť pôsobí aj ako očista pre naše telo. Môžu si ho dovoliť nielen mladý ale aj staršie ročníky či pracovne vyťažený ľudia. Nemusia sa pritom po celodennej námahe potiť v telocvični.

Cvičenie nielen pre posilnenie tela ale aj odbúranie stresu

Počas cvičenia sa vyplavuje v tele množstvo rôznych hormónov. Niektoré nás nakopnú a niektoré navodzujú stav príjemného relaxu. Práve tieto cvičenia sú vhodné pre unavených a večne sa naháňajúcich ľudí, ktorých sprevádza únava – a to nielen fyzická ale aj psychická. Riešením tohto stavu môže byť zapojenie pokojných cvičení v oblasti jogy.

Joga je známa už niekoľko storočí a jej benefity pre organizmus sú neskutočné. Nie je to iba o nabití sa energiou ale aj o odbúravaní stresu a podpory sebavedomia. Pri tomto cvičení sa sústredíme na práve prítomný okamih. Joga nidra je ideálna pre večne rozmýšľajúcich ľudí, ktorý sú večne v kolotoči povinností a úloh. Stres je pôvodcom viac ako 75% ochorení. Vrátane tých s trávením alebo spojených s imunitou. Pri jogových cvičeniach nielen posilňujeme a naťahujeme telo ale podporujeme aj krvný obeh. Rozhýbavame lymfatický systém a masírujeme vnútorné orgány.

joga cvičí nielen telo ale aj ducha

Po skončení cvičenia sa cítime plný energie a sme pozitívne naladený. Na rozdiel od únavy po veľkom výkone sa cítime dokonca oddýchnutý. Zlepší sa cirkulácia krvi a odbúra sa stres. Nehovoriac o benefitoch správneho dýchania pre náš organizmus. Účinky tohto cvičenia na organizmus sú takpovediac širokospektrálne. A rozhodne odporúčame vyskúšať si to na vlastnej koži. Na sebe treba pracovať ako sa hovorí celý život. Nielen fyzicky ale aj duševne. A spojením oboch môžeme docieliť toľko potrebnú rovnováhu v našom živote.