Vaše telo je chrám

Už dávno na svojom tele cítim, že potrebujem poriadny detox, aby sa prečistilo. Nejde o to, ako je na tom moja postava. Ide o to, aby sa moje telo očistilo od všetkého, čo je okolo. Pretože, nebudeme si klamať, je veľmi dôležité, aby bolo zdravé. A občas nášmu zdraviu prospeje, keď si doprajeme poriadny detox a obmedzíme príjem niektorých potravín. Môžeme predsa veľmi často konštatovať, že do svojho tela dávame skutočne veľmi veľa hnusu. A nech je to ako chce, proste to do seba neustále pcháme, pretože si myslíme, že je to jedno a že na tom nezáleží. Keďže sa u mňa začali prejavovať zdravotné problémy, veľmi dobre viem, že na tom záleží.

ovoce

Záleží na tom určite tak, že by sme si poriadny detox mali dopriať viac ráz do roka. Ja som sa však rozhodla, že zo svojho detoxu urobím zmysel svojho života. Že už viac do seba nebudem dávať potraviny, ktoré mi neprospievajú a kvôli ktorým sa moje telo vôbec necíti dobre. Rozhodla som sa preto, že vyskúšam metódu, ktorá sa volá keto dieta. Práve tá je založená na tom, aby telo neustále malo len to, čo skutočne potrebuje a aby sme ho nezaťažovali inými vecami, ktoré nám vôbec neprospievajú. Nebudem však klamať, zo začiatku som sa naozaj bála.

ovocný koktejl

Mala som obavy hlavne preto, lebo som bola presvedčená o tom, že takéto obmedzovanie mi bude spôsobovať iba problémy. Myslela som si, že to bude mať za následok úbytok energie alebo, že sa proste nebudem cítiť vo svojej koži, no opak je pravdou. Cítim sa oveľa lepšie, ako som sa cítila predtým. A aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla stravovať sa podľa tejto metódy aj naďalej a nebrať ohľad na to, že mi všetci navôkol hovoria, aby som nechudla. Oni nerozumejú tomu, že to nerobím preto, aby som schudla, ale preto, aby som svoje telo zbavila všetkých škodlivých vecí, ktoré som predtým bežne jedla.