Stavte na istotu, zvoľte si nadčasový hliník

Výmena okien či zasklených stien prichádza na rad po niekoľkých desaťročiach užívania bytu či domu, v ktorom už pôvodné drevené okná doslúžili a nespĺňajú súčasné tepelno-technické normy. Pri výbere nových okien by sme si mali nechať dosť času na rozmýšľanie a sústrediť sa na vlastnosti, ktoré od výmeny materiálu očakávame.

sklenené okná, dver

Drevené rámy na oknách vymieňame za plastové a v poslednom období za hliníkové, pretože ponúkajú oveľa lepšie vlastnosti. Hliník je totiž materiál, ktorý nekoroduje, je variabilný z hľadiska rôznych dizajnových prevedení, spĺňa nároky na tepelnú izoláciu, má vysokú odolnosť proti požiarom, okná z neho sú dymotesné a tiež odolné voči vlámaniu. Hliník je známy svojou dlhou životnosťou bez nutnosti nejakých veľkých zásahov pri ošetrovaní jeho povrchu, kedy ho stačí len očistiť od nečistôt a prachu a v pôvodnom stave vydrží dlhé roky. V súčasnosti sa čoraz viac objavujú okná, ktoré majú osadené trojsklá, a práve hliníkový rám je schopný udržať záťaž takej hmotnosti. Ponúkajú tiež možnosť vyrobiť okná a zasklené steny veľkých rozmerov, atypické tvary, rôzne povrchovo upravené a s citom doladené s jestvujúcim interiérom alebo exteriérom.

Na trhu sú dve svetoznáme firmy, ktoré hliníkové okná na stavby dodávajú, a to je ALUPROF a SCHUCO. Obidve spoločnosti sú známe ako dodávatelia kvalitných a originálnych výrobkov, so zárukou splnenia aj tých najvyšších nárokov na dizajn a moderné hlinikove okno riešenie detailov pri osadzovaní v exteriéri, ale aj v interiéri. Okrem mimoriadne precízneho spracovania detailov sú okná bezpečné z hľadiska ochrany pred požiarom, zabezpečujú dymotesnosť, vhodne doladia každý architektonický štýl a sú zárukou dlhej životnosti.

Hlinikove_okna

Každý projektant novej stavby má k dispozícii prospekty týchto firiem, v ktorých podrobne informujú o svojich produktoch, možnostiach využitia a technologický postup inštalovania konštrukcií. Tak sa môže rozhodnúť, či v projekte navrhne tieto kvalitné a nadčasové výrobky s dlhou zárukou.