Od koľko eur je možné kúpiť hotovú spoločnosť?

Začatie s podnikaním nebolo nikdy jednoduchšie, ako dnes. Ak uvažujete nad týmto krokom, vďaka predajcom spoločností si môžete firmu odkúpiť a začať podnikať ešte v ten istý deň. Nemusíte sa vôbec zaoberať zakladacím procesom, množstvom dokumentácie a zdĺhavým čakaním počas návštev úradných inštitúcií. Nákup spoločnosti viete zrealizovať bez problémov kdekoľvek, kde máte prístup k internetu a webovej stránke vybraného predajcu. Takéto ponúkané spoločnosti sú všeobecne známe aj pod pomenovaním tzv. Ready made. Význam tohto anglického pomenovania spočíva v ich automatickej pripravenosti a určeniu k okamžitému predaju.

potvrdenie dokumentácie

Z ponuky týchto predávaných spoločností si následne môžete vyberať z niekoľkých druhov. Niektoré z nich sú bývalé spoločnosti, ktorých majitelia sa ich vzdali a majú za sebou bohatú podnikateľskú históriu vystupovania na trhu. Iné sú zase úplne nové spoločnosti, ktoré boli založené priamo s cieľom ich ďalšieho predaja.

predaj spoločnosti

Firmy, ktoré sprostredkovávajú predaj s.r.o. cenu odvíjajú práve od konkrétneho druhu ponúkanej spoločnosti a jej ďalších dodatkových registrácií. Ceny Ready made spoločností sa teda pohybujú medzi cenovými reláciami od niekoľkých stoviek eur až po niekoľko tisíc eur. Čo sa týka dodatočných registrácií, najviac vyhľadávaným druhom spoločností, po ktorých je obrovský dopyt, je s.r.o. s registráciou k DPH. Tým, že je firma zaregistrovaná ako platca DPH má veľkú výhodu, a to najmä z toho hľadiska, že ďalšie návštevy Daňového úradu ohľadom registrácie nie sú vôbec potrebné. Registrácia k DPH zabezpečuje spoločnosti pridelené identifikačné číslo – IČO a daňové identifikačné číslo pre daň z príjmov – DIČ. Pri nákupe ready made spoločností máte veľkú výhodu aj v tom, že všetky potrebné kroky ohľadom prevodu, zmeny spoločníka alebo rozšírenia oblasti podnikania sú za vás vybavené predávajúcou firmou. Vašou jedinou povinnosťou je pri nákupe iba podpísať potrebné prevodové papiere a po uhradení zadanej ceny je spoločnosť oficiálne vaša.