Matcha čaj latte

Matcha čaj latte je spojenie magického matcha čaju, ktorý sa používa už po stáročia kvôli jeho priaznivým účinkom a nášho denne používaného mlieka. Mlieko pri príprave môžeme voliť podľa našich preferencií ale vzhľadom na jednoduchosť tohto čaju sa odporúčajú skôr rastlinné mlieka ako sú mandľové, kokosové či ovsené. Ak sa bojíte, že matcha bude vyzerať odpudivo kvôli svojej farbe alebo kvôli tomu, že nebude vyzerať tak vábne ako caffe latte tak zahoďte strach. Matcha latte dokážeme pripraviť rovnako zaujímavo a dokonca aj s rôznymi obrazcami v napenenom mlieku. Stačí získať prax pri príprave.

matcha so srdcom

Latte si môžeme pripraviť ako za studena tak aj za horúca, je len na nás, ktorú variantu https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/9778-krajsti-zastupitele-dnes-podporili-odsunutou-variantu-u-reky.html si vyberieme. Matcha latte môžeme pokojne prirovnať ku káve alebo ku caffe latte vzhľadom na kofeín, ktorý sa nachádza v matcha čaji.

Recept na matcha čaj latte:

Matcha čaj ideálne najvyššej kvality (2-5g)

Mlieko rastlinné alebo obyčajné (2-3dl)

Sladidlo (podľa chuti)

Pomôcky na prípravu:

Pohár (alebo iná nádoba do ktorej si chceme latte pripraviť)

Metlička (na rozmiešanie čaju a napenenie mlieka)

Postup : Čaj si nasypeme do pohára, zalejeme ho troškou mlieka aby sme ho mohli poriadne rozmiešať metličkou, následne môžeme pridať sladidlá podľa gusta a doliať zvyšok mlieka. Mlieko môžeme pre estetickú stránku aj napeniť.

Sladidlá: Môžeme použiť rôzne sladké sirupy s príchuťami alebo aj klasické ako sú napr. čakankový sirup. Pokojne môžeme pridať aj obyčajný cukor aký si pridávame do kávy. V prípade že chceme chuť matcha latte trocha ozvláštniť, dobrou voľbou je kokosový cukor.

klasický matcha čaj

Ak už ale spomíname ozvláštnenie príchute a kokos, musíme spomenúť aj rôzne matcha zmesi na prípravu latte. Na trhu sú rôzne zmesi s príchuťami a so zárukou najmenšej náročnosti pri príprave. Jednou z takých zmesí je aj zmes matcha čaju a cukru z kokosových orechov. V tejto zmesi na rozdiel od niektorých ostatných nenájdeme žiadne prísady navyše. Vynikne v nej chuť ľahkého zeleného čaju a jemná príchuť kokosu. Túto zmes a mnoho ďalších môžeme nájsť na stránke totalvital.sk. Zmes stačí nadávkovať do shakera a postupovať podľa jednoduchého návodu. Za pár minút máte na stole dokonalé matcha latte bez zbytočných úkonov.