Bielkovinová diéta: čo robiť, keď sa necítite vo svojej koži

Pred tým, ako som sa rozhodla, že sa dám na bielkovinovú diétu, som si o nej toho dosť naštudovala. Poradila som sa s výživovou poradkyňou, ktorá mi všetko odsúhlasila, a preto som považovala jej štart za bezpečný. Pár dní potom, ako som začala držať ketodiet, sa však u mňa dostavili veľmi, ale naozaj veľmi, nepríjemné pocity. Motala sa mi hlava, ktorý navyše aj bolela, bolo mi zle na žalúdku, mala som pocit, že moje končatiny ani nie sú moje. Nepríjemne m v nich brnelo a strašne mi tŕpli.Žena si drží brucho, na ktorom má položené sedmokrásku.jpg

Keďže nepatrím k osobám, ktoré by podceňovali svoj zdravotný stav, okamžite som utekala za svojou lekárkou. Tá mi vzala krv, urobila nejaké vyšetrenia a prišla na to, že je so mnou všetko v poriadku. Na druhej strane však potvrdila, respektíve mala dojem, že mi chýbajú minerály, možno i vitamíny a soľ.

Asi dva dni po začatí diéty som totiž začala hnačkovať. Nebolo to nič tragické, no zároveň ani príjemné a asi ani normálne. Hnačka je normálny prejav na zmeny v organizme. No a takou zemnou je nepochybne i zmena stravy, ktorá je pri ketodiéte obzvlášť zásadná. Najväčším problémom pri hnačke je to, že vám z tela odchádzajú minerály a soli. Proteínové jedlá sú síce o tieto zložky obohatené, no ak nastane problém v podobe tráviacich ťažkostí, tak si musíte pomôcť aj inak.

Riešenie: Doplňte telu soli a minerály

Ak by ste sa teda aj vy cítili podobne v začiatkoch bielkovinovej diéty, určite choďte za lekárom, pretože nemusí ísť o rovnaký scenár ako v mojom prípade. Pokiaľ vám lekár potvrdí túto diagnózu, začnite s okamžitým dopĺňaním minerálov a soli.
Muž, ktorý sa tvári utrápene.jpg

  1. Popíjajte elektrolytovú vodu. Do litra minerálky nasypte jednu lyžičku soli a jednu lyžičku sódy bikarbóny. Pomôže aj šťava z citróna.
  2. Zaobstarajte si výživové doplnky, ktoré vášmu telu dodajú stopové prvky, teda minerály. Dôležité je hlavne magnézium. Dajte si pozor na to, aby výživové doplnky neobsahovali cukor.